Dominika Michailidu

výtvarnice, zemědělkyně, zastupitelka

Dominika Michailidu (*1980) se o Piráty se začala zajímat v roce 2011, kdy se zaregistrovala na fóru. Občanské angažmá nastoupila v lednu 2012, kdy ji na rodičovské dovolené vyrušila událost kolem tajně pečené mezinárodní smlouvy ACTA. Po šokujícím zjištění, že se takto děje více důležitých věcí, došla k závěru, že možná toto bude příčinou některých absurdností a nelogičností člověčího světa, kterou pozoruje už dlouho. Členkou Pirátů je od roku 2012, kdy na podzim kandidovala v krajských volbách do Zastupitelstva Středočeského kraje, ale neuspěla. Stejně tak neúspěšně dopadla i její kandidatura za Piráty ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2013 ve Středočeském kraji.

Zadařilo se až v roce 2018 a v současnosti je zastupitelkou obce Krnsko, kde také žije a pracuje s manželem a tchány na rodinné farmě, pod kterou spadá 170ha polí. Věnuje se také místnímu Spolku v Krnsku, který pořádá ve spolupráci s obcí a místní pětitřídkou kulturní a společenské akce.

Profesí vystudovaná výtvarnice doufá, že čas na umění taky jednou přijde. Zatím si zpestřuje život užitou grafikou a kurzem kreslení pro děti. Má tři dcery.